MİDA Hövsan yaşayış kompleksi
Suraxanı rayonu ərazisində, Hövsan qəsəbəsinin yaxınlığında inşa olunan Hövsan Yaşayış Kompleksi Bakının, Xəzər dənizinin sahilindən 2 kilometr yaxınlığında, yaşayış və istirahət üçün rahat bir məkanda yerləşir. Kompleksin 20 hektar ərazisinin daxilində şam və zeytun ağaclarından ibarət yaşıllıq massivi mövcuddur. Ərazidə yaşıllaşdırma prosesinin fəal sürətdə davam etdirilməsi üzrə planlar Hövsan Yaşayış Kompleksinin sakinlərinin ekoloji cəhətdən təmiz və sağlam mühitdə yaşayışı üçün zəmin yaradır.
Kompleksdə mənzillərlə yanaşı hər biri 90 yerlik 2 uşaq bağçası, 1920 şagird yerli ümumtəhsil məktəbi və tibb mərkəzi inşa edilib. Bütün mənzillər tam təmirli və mətbəx mebeli ilə təchiz olunmuş vəziyyətdə vətəndaşlara təklif olunacaq.
Qeyd olunan yaşayış və təhsil binalarının daxili süpürgəlikləri Palıd MMC şirkəti tərəfindən təqdim olunub və quraşdırılıb.
Süpürgəliklərin texniki və dizayn tələblərini nəzərə alaraq, Palıd yüksək keyfiyyətli və yeni texnologiyalar ilə hazırlanmış məhsulları layihədə istifadə olunması üçün idxal etmişdir.

MİDA Hovsan Residential Complex
The Hovsan Residential Complex, which was built in Surakhani district, near the Hovsan settlement, is located in the fast-growing eastern part of Baku, just 2 km from the coast of the Caspian Sea, in a very comfortable place for living and leisure. In the western part of the 20 hectares of the complex, there is a large green zone with pine and olive trees. Plans to continue the green planting process provide the basis for future residents of the Hovsan Residential Complex to live in an environmentally friendly and healthy environment.
Along with apartments, the complex has two kindergartens for 90 children each, a 1,920-seat secondary school and a medical centre. All apartments will be offered to the citizens in complete renovation and equipped with kitchen furniture.
The interior plinths of the residential and educational buildings were presented and installed by Palıd LLC.
Considering the technical and design requirements of the plinths, our company imported high-quality and innovative products for the project implementation.