Binə qəsəbəsində Tədris və Xidmət Kompleksi
Daim gənclərin və uşaqların təhsil şəraitini diqqət mərkəzində saxlayan Dövlətimiz və Heydər Əliyev fondu tərəfindən daha bir təlim tədris kompleksinin açılışı oldu.
Bakı şəhəri Binə qəsəbəsində yaşayan sakinlərin həyat və təhsil şəraitinin yaxşılaşdırılması məqsədilə Heydər Əliyev fondunun təşəbbüsü ilə müasir standartlara cavab verən yeni təlim – tədris və xidmət kompleksinin açılışı oldu. Yanvar ayının 27-si açılışda iştirak edən Azərbaycan Respublikasının prezidenti Cənab İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva təmin olunmuş, yaradılmış şəraitlə yaxından tanış oldular.
Kompleks ərazisində orta məktəb, körpələr evi, usaq bağçası, stadion, asudə vaxt keçirmək üçün yaşıllıq məkanlarını birləşdirir.
Kompleksdə yeni tikilmiş və bütün tələblərə cavab verən və lazım olan vəsaitlərlə təmin edilmiş 1400 şagirdlik məktəb, 192 yerlik körpələr evi, uşaq bağçası inşa edilib.
Qeyd olunan tədris kompleksində daxili qapılar, taxta məhsulları PALID MMC şirkəti tərəfindən təqdim olunub və quraşdırılıb. Uşaqların, təhsil alan məktəblilərin, məktəbə qədər körpələrin ekoloji sağlamlığını xüsusi diqqət mərkəzində saxlayaraq dizayn və ekoloji tələbləri nəzərə alaraq, Palıd MMC bütün standartlara və texnologiyalara cavab verən məhsulları xüsusi olaraq idxal etmiş və təqdim etmişdir.

Образовательно-сервисный комплекс в поселке Бина
Наше государство и Фонд Гейдара Алиева открыли еще один образовательный комплекс, который всегда уделяет особое внимание условиям обучения молодежи и детей.
В целях улучшения жилищных и образовательных условий жителей поселка Бина города Баку по инициативе Фонда Гейдара Алиева был открыт новый учебно-методический и обслуживающий комплекс, отвечающий современным стандартам.Президент Азербайджанской Республики господин Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева, принявшие участие в открытии 27 января, ознакомились с предоставленными и созданными условиями.
В комплекс входят общеобразовательная школа, ясли, детский сад, стадион, зеленые насаждения для отдыха.В комплексе построены новопостроенная школа на 1400 ученических мест, ясли на 192 места, детский сад, отвечающий всем требованиям и обеспеченный всеми необходимыми ресурсами.
Межкомнатные двери и изделия из дерева были представлены и установлены в указанном образовательном комплексе ООО «ПАЛИД».Уделяя особое внимание экологическому здоровью детей, школьников, дошкольников, принимая во внимание дизайн и экологические требования, Palıd MMC специально импортировала и представила произведенную продукцию, отвечающую всем стандартам и технологиям.