Binə qəsəbəsində Tədris və Xidmət Kompleksi
Daim gənclərin və uşaqların təhsil şəraitini diqqət mərkəzində saxlayan Dövlətimiz və Heydər Əliyev fondu tərəfindən daha bir təlim tədris kompleksinin açılışı oldu.
Bakı şəhəri Binə qəsəbəsində yaşayan sakinlərin həyat və təhsil şəraitinin yaxşılaşdırılması məqsədilə Heydər Əliyev fondunun təşəbbüsü ilə müasir standartlara cavab verən yeni təlim – tədris və xidmət kompleksinin açılışı oldu. Yanvar ayının 27-si açılışda iştirak edən Azərbaycan Respublikasının prezidenti Cənab İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva təmin olunmuş, yaradılmış şəraitlə yaxından tanış oldular.
Kompleks ərazisində orta məktəb, körpələr evi, usaq bağçası, stadion, asudə vaxt keçirmək üçün yaşıllıq məkanlarını birləşdirir.
Kompleksdə yeni tikilmiş və bütün tələblərə cavab verən və lazım olan vəsaitlərlə təmin edilmiş 1400 şagirdlik məktəb, 192 yerlik körpələr evi, uşaq bağçası inşa edilib.
Qeyd olunan tədris kompleksində daxili qapılar, taxta məhsulları PALID MMC şirkəti tərəfindən təqdim olunub və quraşdırılıb. Uşaqların, təhsil alan məktəblilərin, məktəbə qədər körpələrin ekoloji sağlamlığını xüsusi diqqət mərkəzində saxlayaraq dizayn və ekoloji tələbləri nəzərə alaraq, Palıd MMC bütün standartlara və texnologiyalara cavab verən məhsulları xüsusi olaraq idxal etmiş və təqdim etmişdir.

Education and Service Complex in Bina settlement
Another educational complex was opened by our State and the Heydar Aliyev Foundation, which always focuses on the educational conditions of young people and children.
In order to improve the living and educational conditions of the residents of Bina settlement of Baku city, a new training-teaching and service complex meeting modern standards was opened at the initiative of the Heydar Aliyev Foundation.The President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev and the First Lady Mehriban Aliyeva, who participated in the opening on January 27, got to know the provided and created conditions.
The complex includes a secondary school, a nursery, a kindergarten, a stadium, and green spaces for leisure.A newly built school for 1400 students, a nursery for 192 places, a kindergarten, which meets all the requirements and is provided with all the necessary resources, have been built in the complex.Interior doors and wooden products were presented and installed in the said educational complex by PALID LLC.
Paying special attention to the environmental health of children, schoolchildren, preschoolers, taking into account the design and ecological requirements, Palıd MMC has specially imported and presented manufactured products that meet all standards and technologies.