Nəzərinizə çatdıraq ki, müştərilər saytda sifarış verərkən qeyd edilən şəxsi məlumatlarını təqdim etməklə “Fərdi məlumatlar haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanunun 8.1-ci maddəsinə uyğun olaraq ona aid olan şəxsi məlumatların toplanmasına və istifadə olunmasına yazılı razılıq vermiş hesab edilir.
İlk olaraq qeyd etmək lazımdır ki, sayt istifadəçiləri orada yer alan məhsullar, eləcə də saytın fəaliyyəti barədə istənilən məlumatın məzmunu ilə sərbəst şəkildə tanış olmaq hüququna malikdir.
Bununla yanaşı, müştərilər onlayn kataloqdan məhsul sifariş verərkən onlardan tələb olunduğu məlumatları təqdim etməlidir. Bu zaman istifadə olunan şəxsi məlumatların təhlükəsizliyinə və üçüncü tərəf üçün əlçatan olmamasına xüsusi diqqət yetirmək lazımdır. İstifadəçilər qeyd olunan bu tələblərə əməl etmədikdə yarana biləcək problemlərə görə tam məsuliyyət daşıyırlar.
Həmçinin istifadəçilər sifariş zamanı qeyd olunan telefon nömrəsi, elektron poçt ünvanı və yaxud canlı çat vasitəsilə sayt əməkdaşları ilə əlaqə saxlaya və saytın fəaliyyəti ilə bağlı onları maraqlandıran bütün sualları verə bilərlər.

Обратите внимание, что клиенты, представляя свои персональные данные, указанные при размещении заказа на сайте, в соответствии со статьей 8.1 закона Азербайджанской Республики «О персональных данных», считаются давшими письменное согласие на сбор и использование персональных данных, относящихся к ним.
Прежде всего, следует отметить, что пользователи сайта имеют право свободно ознакомиться с содержащейся там продукцией, а также с содержанием любой информации о деятельности сайта.
Кроме того, клиенты должны предоставить информацию, необходимую им при заказе товаров из онлайн-каталога. Особое внимание при этом следует уделить безопасности и недоступности для третьих лиц используемых персональных данных. Пользователи несут полную ответственность за проблемы, которые могут возникнуть при несоблюдении указанных требований.
Также пользователи могут связаться с сотрудниками сайта по указанному при заказе номеру телефона, адресу электронной почты, или через онлайн-чат и задать все интересующие их вопросы о деятельности сайта.